Витинанка на уроках мистецтва
Витинанки — один із видів українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції. Це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно вирізані ножицями чи ножем з білого або кольорового паперу. Витинанки використовували для прикрашання стін, вікон, полиць, груб, коминів, печей.
Українські народні паперові витинанки як прикраси сільських хат з’явилися в середині XIX ст. Орнамент традиційних витинанок здебільшого геометричний та рослинний, трапляються також фігурки людей або тварин, зображення предметів побуту, архітектури тощо. Папір для витинання складали вдвоє, вчетверо, увосьмеро, що дозволяло створити сталі структури, різноманітні композиції.
Витинанки — це грайливе мереживо симетрично повторюваних елементів, що складають цілі шпалери квітів, стриганців, зірочок, хрестиків, козаків, найхимерніших звірів. І вся ця краса досягається за допомогою білого чи кольорового аркуша, складеного кілька разів (удвоє, учетверо, увосьмеро), звичайнісіньких ножиць і, неодмінно ж, уяви.
Під час роботи над створенням власної витинанки у дитини розвивається творча уява, моторика рук, свідоме ставлення до роботи, уважність,охайність,посидючисть, повага до народних традицій та ремесел.